Переглядів: 135

ПРОПОЗИЦІЯ ПРО СПІВПРАЦЮ ДО БАТЬКІВ ДІТЕЙ З ФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ ЗДОРОВ’Я

Шановні батьки! Пропонуємо Вашим дітям безкоштовні реабілітаційні курси іпотерапії.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ІПОТЕРАПІЮ
Іпотерапія це метод лікування, заснований на взаємодії дитини з конем, адаптованим до можливостей дитини у навчанні верховій їзді.
Дітям-інвалідам потрібна соціалізація та усвідомлення того, що життя з інвалідністю це варіант норми, а не трагедія і що вони не інваліди, а люди з особливими потребами.
Весь передовий світовий досвід реабілітації дітей з фізичними вадами здоров’я дуже широко практикується на іпотерапії. Після медикаментозного лікування, метод іпотерапії самий дієвий і ефективний, оскільки він об’єднує усі види фізичної реабілітації.
При їзді на коні м’язи спини тварини, здійснюючи тривимірні рухи, масажують м’язи ніг дитини – внутрішню сторону стегон, литкові м’язи, голеностоп, пахову область. Вершник, намагаючись прийняти на коні надійнішу і зручнішу посадку, вимушений щільніше притискувати ніжки до коня, що збільшує силу дії на його м’язи. У процесі верхової їзди в роботу включаються всі основні групи м’язів тіла. Це відбувається на рефлекторному рівні, оскільки дитина-вершник, рухаючись разом з конем, інстинктивно прагне зберегти рівновагу, аби не впасти, тим самим спонукаючи до активної роботи як здорові, так і уражені м’язи, не помічаючи цього. Механізм дії іпотерапії на організм людини такий самий, що й будь-якої іншої форми лікувальної фізкультури – під впливом фізичних вправ посилюються функції вегетативних систем.
При сильному спастичному зведенні ніг діти часто не в змозі сісти на коня глибоко, тому заняття починають немов напівлежачи, відкинувшись назад і розмістивши ніжки ближче до шиї коня. Таке положення зручне для ніг, але незручне для вершника в цілому. Поступово дитина прагне сісти прямо, оскільки тільки у цьому положенні зможе самостійно триматися на коні, і їй доводиться опускати ноги нижче. Вершник, самостійно змінюючи своє положення і поступово випрямляючись, прагне глибше сісти на коня, що є одним з найважливіших принципів іпотерапії як методу фізичної реабілітації дітей з обмеженими можливостями.
Дитина сама прагне подолати недуг і бачить результати своєї боротьби: стає зручніше сидіти, з’являється можливість управляти конем. Під час руху коня тулуб вершника виконує ті ж самі рухи, як і при ходьбі. Окрім масажу ніг і сильної внутрішньої мотивації до занять, наявні ще два чинники, які сприяють зменшенню спастики. По-перше, це тепло – температура тіла коня на 2-3 градуси вища за температуру людського тіла. По-друге, відсутність внутрішньої напруги, яка іноді спостерігається у дитини при лікувальному масажі, оскільки в цьому випадку масажист регулює сам навантаження на м’язи. На коні дитина вибирає навантаження самостійно: вона росте поволі, плавно і постійно. У випадках до року дитини результат помітний практично відразу.
Одночасно з розслабленням ніг йде зміцнення м’язів спини та їхня гармонізація. Для збереження рівноваги на коні необхідна пряма посадка, нахил у будь-який бік веде до сповзання у цьому напрямі. Таким чином, при русі слаборозвинені м’язи формуються і зміцнюються, а закріпачені – розслабляються. Іпотерапія унікальна тим, що навантаження одних м’язів і розслаблення інших йде одночасно.
Дитина, намагаючись прийняти на спині коня надійну і зручну посадку, щільніше притискає ножки до коня, що збільшує силу м’язів. З іншого боку, дитина набуває емоційного зв’язку із конем, набуває впевненості в собі, бо відчуває, що може керувати такою великою твариною. На очах батьків діти починають ставати на ножки, починачи ходити, говорити, тримати предмети.
Офіційного курсу реабілітації не існує, оскільки кожний випадок має свої особливості і ступінь запущеності хвороби. Варто зазначити, що проведення іпотерапевтичний сеансів щоденно на протязі 10-12 днів по 30-40 хвилин дасть більший лікувальний ефект, ніж би дитя каталося на конячці цілий рік по одному дню на тиждень.
При створенні іпотерапевтичного центру потрібні фахівці з райттерапії (лікувальної верхової їзди). Нам багато чого ще потрібно зробити, зокрема необхібно буде пройти спеціальну підготовку з райттерапії та мати відповідні сертифікати. Побачена батьками в дитячих оченятах радість від контакту з живою природою і перші кроки та вимовлені слова пролікованою іпотерапією дитини будуть ставати символом і прикладом незламності національного духу та волі.
Сьогодні у більшості центрів реабілітації немає можливості впроваджувати в життя всі прогресивні сучасні методики, а зарплат батьків та інвалідних пенсій не вистачає навіть на прожитковий мінімум, не то що на лікування. Начебто існують різні конвенції, хартії про права таких дітей, але опіка про такі центри реабілітації дітей-інвалідів передана місцевій владі. Власне цим все і сказано. Грошей в бюджеті не має, а зарплат батьків та інвалідних пенсій не вистачає навіть на прожитковий мінімум, не то що на лікування.
Шановні батьки! Коні “Старої Греблі” утримуються за рахунок платного катання туристів і участі в інших розважальних заходах і немає потреби годувати їх за рахунок Ваших зарплат. У мене самого донечка Ксюня хвора на ДЦП тож я не з книжок і не по перемовках знаю про Ваші сімейні особливості. Я пропоную Вам використати нагоду найбільш ефективної адаптації і фізичної та духовної реабілітації Вашим діткам.
Давайте разом об`єднаємо наші зусилля за ради щасливого майбутнього наших діток і створимо безкоштовний іпотерапевтичний центр. Для цього потрібно три кроки:
1. заповнити заяву і анкету про Ваш вступ до членів Громадської Організації “Інвалідів та молоді “Стара Гребля”;
2. прийти до адміністрації ГО “Стара Гребля” за адресою: м. Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 24-а Телефон 050-445-77-77 та отримати членський квиток; (членський квитик, окрім зазначених прав в положенні, дає право на безкоштовну участь в громадсько-соціальних заходах за нашим проведенням та на 10% знижку на усі без вийнятку платні заходи і святкування Ваших сімейних весіль, днів народжень, хрестин та інших заходів в “Гостинній хаті” та “Місці відпочинку” Туристично-розважального комплексу”Старої Греблі”)
3. Ваша безпосередня участь і підтримка усіх заходів, які ми будемо проводити для Ваших дітей.
В разі Вашої згоди бути в нашій команді, заповніть будь ласка бланк заяви, анкету, бланк посвідчення ГО «Стара Гребля» перерахуйте на розрахунковий рахунок 26003053133079 КБ “Приват-Банк” МФО 321842 ДРФО 39373443 50 грн. – призначення платежу: «оплата членського внеску» перешліть додатки та копії квитанцій на нашу електронну адресу.
Повідомляємо Вам, що список членів ГО «Стара Гребля» та будь-яка Ваша допомога чи інших доброзичливих людей будуть завжди висвітлені на нашому сайті і в інших засобах масової інформації.
З шаною до Вас
Голова ГО «СТАРА ГРЕБЛЯ» А. Черновський
Коні коник

Стара Гребля